Možnosti ovládání závor

Vzhledem k tomu, že automatické vjezdové závory a zábrany se využívají na různých místech s různým účelem, je spektrum možností ovládání velmi obsáhlé. V zásadě lze ovládání rozdělovat na drátová a bezdrátová. Ve specifických případech pak může být využita možnost plně automatického ovládání.

závora 1

Drátové ovladače závory

Varianta ovládání závory prostřednictvím drátového ovladače je neustále nejspolehlivějším řešením. U drátového vedení nedochází k žádným rušivým vlivům okolí. Pro tento účel je možné využít prakticky jakýkoliv klasický drátový spínač. Nejjednodušším propojením je klasický klíčový spínač nebo například domácí telefon. Následně je možno využít ovládacích prvků jako je kódová klávesnice, snímače identifikačních karet a další součásti zabezpečovacích systémů. Výhodou závor je, že pro jejich ovládání postačují nejjednodušší dvoukanálové ovládací prvky.

Bezdrátové ovladače

V případě, že by kabelová přípojka činila problémy, je zde varianta bezdrátového ovládání. Na poli bezdrátových technologií se nachází široké spektrum různých ovládacích prvků. Některé jsou určeny pro pevné zabudování do vnitřních prostor, jiné jsou odolné vnějším vlivům a mohou tak být umístěny ve venkovních prostorách. Samozřejmě se liší i frekvenční spektrum, ve kterém konkrétní ovladače pracují. Při výběru bezdrátových ovladačů jsou požadavky často individuální a je nezbytné zvážit všechny požadavky, které na zařízení jsou vzneseny.

Ovládání automatické závory

Často je závora zapotřebí pouze za účelem řízení provozu v objektu. Pro tento účel je potom vynikající spojení s automatickým semaforem, který na základě svého interního naprogramování bude otevírat a zavírat závoru.

Uzavírání závor pak ve všech variantách funguje automaticky dle přání zákazníka. Je možné volit mezi variantami pevných časovačů nebo indukčních smyček, případně různými typy optických snímačů.

závory 2